Sport Vaterpolo

VATERPOLO

KUP HRVATSKE ZA NADE Cavtat za broncu

VATERPOLO

Nade Cavtata poražene su od OVK POŠK s 5:4 (2:2, 2:1, 1:1, 0:0) u polufinalu završnog turnira Kupa Hrvatske, koji se igra na zagrebačkog Šalati te će u nedjelju, 16. srpnja, posljednjeg dana turnira igrati za treće mjesto. Suparnik za broncu bit će mu poraženi iz drugog polufinala u kojem se sastaju Primorje EB i splitski Jadran.

Cavtat je odlično otvorio polufinale. Momčad trenera Vlaha Lise povela je s 2:0. Prvi je pogodio Marko Glavinić, a potom Bruno Bobić. Nakon toga splitska momčad je postigla četiri pogotka u nizu. Marko Piplica je iz peterca 26 sekundi prije kraja druge četvrtine prepolovio zaostatak. U trećoj četvrtini opet OVK POŠK ima dva pogotka viška (5:3), a opet u zadnjem napadu u četvrtini Cavtat stiže na pogodak zaostatka (drugi pogodak Bruna Bobića). U posljednjoj četvrtini nije bilo pogodaka. Vratar OVK POŠK Niko Kožul imao je u zadnjoj četvrtini četiri obrane od čega dvije u posljednjoj minuti.

Polufinale je Cavtat igrao u sastavu: Bruno Jurković, Jakov Kurtić, Matej Herendija, Ivan Miljanić, Zvonimir Miloglav, Ivan Glavinić, Ivuša Burđelez, Nikola Krik, Marko Glavinić (1), Bruno Bobić (2), Ivor Miljan Popović, Marko Piplica (1), Niko Balić i Kristina Hanzijer.

Jugaši za peto mjesto
Nade Jug Croatia osiguranja će na kraju igrati za peto mjesto protiv zagrebačke Mladosti. Momčad trenera Željka Vukčevića  nakon trećeg mjesta u skupini 'B' s pobjedom i dva poraza dobila je u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta šibenski Solaris, četvrtoplasiranu momčad skupine 'A' sa 6:4 (2:1, 1:2, 2:0, 1:1), dok je Mladost , koja je bila treća u skupini 'A' s 10:4 bila bolja od Medveščaka, četvrte momčadi skupine 'B'. Vlaho Pavlić je sa četiri pogotka bio prvi strijelac Jug CO protiv Solarisa čiju su mrežu po jednom zatresli Bruno Bronzić i Jakov Cvjetković.