Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Ruskinjama zlato

Ruskinje su po treći put prvakinje Europe. Nakon zlata u Beogradu 2006., te u Malagi 2008., sad su najbolje i u Zagrebu. Dakle, nanizale su tri naslova. Do trećeg zlata stigle su pobijedivši u finalu Grčku 11:6. Grkinjama je ovo najveći uspjeh na Europskim prvenstvima, prva medalja. Ruskinje osim tri naslova prvaka imaju dva srebra te tri bronce.Treća je u Zagrebu Nizozemska, koja je u utakmici za brončanu medalju pobijedila Italiju 14:12.VATERPOLISTIU petak, 10. rujna odigrane su utakmice za plasman od petog do desetog mjesta. Peta je na EP-u Crna Gora, koja je bila bolja od Njemačke 14:6. Sedmo mjesto je zauzela Rumunjska pobjedom 8:7 protiv Španjolske, dok je u utakmici za 9. mjesto Grčka bila bolja od Turske 10:7.ZAVRŠNICAU subotu, 11. rujna, posljednjeg dana EP-a, igraju se utakmice za treće i prvo mjesto turnira vaterpolista. U 17.30 sati za broncu igraju Mađarska i Srbija, a u 21 sati u finalu se sastaju Hrvatska i Italija.