Sport Rukomet

PAKET 24 PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

UMAG POSTIGAO 40 POGODAKA Ne ide, pa ne ide, ni bivši reprezentativni vratar nije uspio pomoći Dubrovniku

Dubrovnik je posegnuo za vratarom Goranom Čarapinom, 39-godišnjim Metkovcem, bivšim hrvatskim reprezentativcem, koji je vlasnik srebra s Europskog prvenstva u Austriji 2010. godine. Vratio ga je iz mirovine, zamolio da pomogne u borbi za ostanak u PAKET 24 Premijer ligi, ali ni to nije pomoglo sad u Umagu protiv istoimenog domaćina, koji je bio bolji sa 40:32.

Dubrovnik je tako upisao peti uzastopni poraz, ukupno osmi te je i dalje na začelju prvenstvene tablice, deseti sa samo tri boda. Sesvete su na predzadnjem mjestu sa 6 bodova, ali i utakmicom manje. Osmi Bjelovar ima 9 bodova, od četvrtog do sedmog mjesta su Varaždin, Poreč, Zamet i Umag s po 10 bodova. Vodi Gorica sa 16 bodova, na drugom i trećem mjestu su Dubrava i Spačva Vinkovci s po 12 bodova s tim da Dubrava ima utakmicu manje.

U Umagu Čarapina je imao pet obrana, a preostala dva vratara Dubrovnika, Kristijan Raguž i Toni Barišić dvije odnosno tri obrane. Vratari Umaga su imali ukupno pet obrana više. Umag je utakmicu otvorio vodstvom 6:0, Dubrovnik je postigao prvi pogodak u 9. minuti. Na poluvremenu je domaćin imao sedam pogodaka viška (19:12). Dubrovnik je u nastavku stigao u nekoliko navrata na pet pogodaka zaostatka, ali ne i bliže. Domaćin je najveću prednost imao minutu prije kraja – vodio je s plus 10 (40:30). Svi igrači Umaga su se upisali u strijelce, a najviše ih je postigao – 8 – Gabriel Buvinić.

Prvi strijelac Dubrovnika u Umagu sa šest pogodaka bio je Marino Gabrieri, pet je postigao Hrvoje Lončerica, po četiri Leo Brnin i Nikša Bušlje, po tri Anes Avdić i Marko Kobetić, po dva Marino Knez, Maro Dabelić i Tomislav Radić, te jedan Teo Putica. Još je igrao Luka Bevanda.

Iduće kolo u Gospino polje stiže Bjelovar. Do kraja ima još ukupno osam kola. U igri je 16 bodova.