Sport Nogomet

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA JUG

NERETVI NERETVANSKI EL CLASICO Ostalima po bod, Baldo Cicijelj pogodio na Klisu te preuzeo vrh liste strijelaca!

Neretva je dobila neretvanski El Clasico. Savladala je kod kuće Neretvanac s 1:0 pogotkom Ajkunića u 62. minuti. Preostala tri županijska trećeligaša su odigrala 1:1 - BŠK Zmaj kod kuće protiv Primorca iz Biograda, sastava koji je sad drugi s bodom osvojenim u Blatu, a GOŠK Dubrovnik 1919. i Jadran Luka Ploče su bod uzeli u gostima. Sastav trenera Milana Petrovića izborio je bod kod Uskoka, koji je i s tim jednim bodom preuzeo vrh od Junaka, koji će na teren u nedjelju, 28. travnja. Dubrovački sastav je četiri kiola bez poraza (tri pobjede i jedan remi). Pločani su pak bod izborili u Hrvacama protiv istoimenog domaćina.

GOŠK Dubrovnik 1919. je vodio protiv Uskoka pogotkom Balda Cicijelja kojem je to 18. pogodak, i koji je preuzeo vrh liste strijelaca. Drago Gabrić je drugi sa 17 pogodaka (RNK Split je u nedjelju, 28. travnja gost Uranie). Uskok je izjednačio u 75. minuti. Izvješća govore kako se na vratima GOŠK Dubrovnika 1919. istaknuo Dalibor Kristić.

Jadran Luka Ploče je gubio u Hrvacama, domaćin je u 63. minuti poveo iz kaznenog udarca, a tri minute poslije izjednačio je sastav trenera Gorana Prolete.

Blaćani su gubili na svom terenu od 62. minute, ali je Marko Vrkić u 74. minuti uspio izjednačiti.

SEMAFOR 25. kolo
Subota, 27. travnja, Hrvace:
 Hrvace – Jadran Luka Ploče 1:1, Ivanbegovina: Kamen – Croatia 2:0, Klis: Uskok – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:1, Unešić: Zagora – Imotski 3:1, Metković: Neretva – Neretvanac 1:0, Blato: BŠK Zmaj – Primorac (BNM) 1:1, nedjelja, 28. travnja, Baška Voda: Urania – RNK Split, Stobreč: Primorac 1929. – Junak.

POREDAK
1. Uskok 44 boda (+18), 2. Primorac (BNM) 44 boda (+16), 3. Junak (utakmica manje) 44 boda (+15), 4. Croatia 43 boda (+5), 5. Kamen 41 bod (+8), 6. Urania (utakmica manje) 39 bodova (+6), 7. Jadran LP 37 bodova (+17), 8. Hrvace 37 bodova (+3), 9. Neretva 36 bodova (+7), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 35 bodova (+5), 11. Neretvanac 29 bodova (-13), 12. BŠK Zmaj 29 bodova (-25), 13. Zagora 26 bodova (-16), 14. RNK Split (utakmica manje / kažnjen sa 6 bodova) 22 boda (+3), 15. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 21 bod (-16), 16. Imotski 19 bodova (-29).
26. kolo
Subota, 4. svibnja, Biograd: Primorac (BNM) - Neretva, Sinj: Junak - Zagora, Imotski: Imotski - Urania, Split: RNK Split - Uskok, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Kamen, Ploče: Jadran Luka Ploče - BŠK Zmaj, nedjelja, 5. svibnja, Opuzen: Neretvanac - Primorac 1929., Zmijavci: Croatia - Hrvace.