Sport Košarka

NOVA ODLIČNA PARTIJA 24-GODIŠNJEG DUBROVČANINA U NAJJAČOJ SVJETSKOJ KOŠARKAŠKOJ LIGI

SEDAM ZADNJIH MINUTA ZA PAMĆENJE Mario Hezonja potpisao 5:0 Knicksa u zadnjoj minuti za preokret i pobjedu, ubacio 13 od zadnjih 18 koševa domaćina protiv Wizardsa, te oborio osobni rekord!

Pogodio je tricu 44 sekunde prije kraja za 111:110, potom je 8 sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 113:110. Ma, Washington Wizards je vodio sedam minuta prije kraja u Madison Square Gardenu sa 100:95, a onda je 'poludio' Mario Hezonja. Postigao je 13 od posljednjih 18 koševa New York Knicksa. Ukupno 30 koševa. Nitko osim njega na utakmici nije ubacio 20 i više.

Hezonja je nanizao tri utakmice za prste polizat. Prvo je protiv 'svog' Orlando Magica u Orlandu oborivši osobni rekord po broju koševa (29), a potom je kod Houston Roketsa ostvario svoj prvi triple double u NBA-u u koju je stigao 2015. godine – 16 koševa, 16 skokova i 11 asistencija. Nikad više nije imao skokova i nikad više asistencija na jednoj utakmici, a sad se upisao po prvi put u klub 30 i dočekao u te svoje zadnje tri odlične utakmice ono najvažnije – pobjedu koja je Knicksima donijela prekid crnog niza protiv sastava iz glavnog grada koja je dobila zadnjih devet utakmica u Madison Square Gardenu. New York Knicksi nisu dobili Washington Wizardse kod kuće od 9. travnja 2013. godine!

Hezonja je protiv Washington Wizardsa proveo u igri 36 minuta. Pogodio je 9 od 15 šuteva za dva, 3 od 6 za tricu te 3 od 4 slobodna bacanja. Imao je 6 skokova, 5 asistencija i 2 osvojene lopte. Opet je bio starter i opet je opravdao ukazano povjerenje trenera Davida Fizdalea. Opet je pokazao kako mu je mjesto u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta!

Knicksi su protiv Wizardsa stigli do svoje tek šesnaeste pobjede u sezoni u kojoj do kraja sezone imaju odigrati još dvije utakmice. Protiv Chicago Bullsa u gostima u utorak te dan poslije kod kuće protiv Detroit Pistonsa