Sport Košarka

NOVA PREDSTAVA ZA POVIJEST DUBROVAČKOG KOŠARKAŠA NA PARKETIMA NAJJAČE SVJETSKE LIGE

OVAJ PUT TO NIJE USPIO JAMES HARDEN VEĆ MARIO HEZONJA Opet hvale Dubrovčanina: 'Napravio je sjajan posao!'

Mario Hezonja je ostvario svoj prvi triple double u NBA-u. U porazu New York Knicksa sa 120:96 kod Houston Roketsa postigao je 16 koševa, imao 16 skokova te 11 asistencija. Ujedno, to je prvi triple double za Knickse ove sezone, prvi od 10. siječnja 2018. godine kada je Jarrett Jack protiv Chicago Bullsa postigao 16 koševa, imao 10 skokova i 10 asistencija.

Hezonji je za triple double nedostajao jedan skok i četiri asistencije uoči posljednje četvrtine u kojoj je ostvario 7 skokova i 5 asistencija te uvelike doprinio da Knicksi ublaže poraz. Naime, u trećoj četvrtini njihov zaostatak je bio 42 koša.

- Napravio je sjajan posao, organizirao nas je. Napadao kad je morao napasti - opet je nahvalio Hezonju trener Knicksa David Fizdale.

Hezonja je na kraju bio prvi strijelac Knicksa te prvi skakač i prvi asistent utakmice. Drugi put u karijeri proveo je na parketu više od 40 minuta. Igrao je 42 minute i 3 sekunde, tri sekunde manje nego protiv Charlotte Hornettsa u zadnjoj utakmici svoje prve sezone u NBA-u i dresu Orlando Magica. Bilo je to 13. travnja 2016. godine.

Sad protiv Houstona Dubrovčanin je pogodio 6 od 11 šuteva iz igre te 4 od 6 slobodnih bacanja. Imao je i jednu osvojenu loptu. Prvi triple double u karijeri ostvario je nakon što je prije 48 sati u porazu kod Orlando Magica ubacio najviše koševa u jednoj utakmici - 29. Protiv Houstona je oborio osobni rekord po broju skokova i asistencija. Peti put u karijeri je imao dvoznamenkasti učinak u skokovima, a prvi put je u karijeri na jednoj utakmici ostvario dvoznamenkasti broj asistencija.

Domaćina je do pobjede predvodio sjajni James Harden s 26 koševa, 8 asistencija i 8 skokova, koji je odmarao u posljednjoj četvrtini. Harden je u karijeri ostvario 42 triple doublea i po tome je trenutno na devetom mjestu NBA lige svih vremena. Najviše triple doubla ostvario je legendarni Oscar Robertson - čak 181!

Roketsi, koji će igrati u doigravanju i koji se bore za drugo mjesto na Zapadu, dobili su osam od zadnjih deset utakmica u sezoni te sedam od osam zadnjih utakmica protiv Knicksa, koji su po učinku najslabija momčad lige s 15 pobjeda i 64 poraza. Knickse do kraja sezone čekaju još tri utakmice - doma Washington, vanka Chicago te doma Detroit.