Sport Košarka

KOŠARKA

TORONTO BEZ MILOSTI Knicksi se 'smrzli' u Kanadi

KOŠARKA
Samo 24 sata nakon što su dobili Los Angeles Lakerse u svom Madison Square Gardenu, 24 sata nakon što je Mario Hezonja u svojoj povratničkoj utakmici nakon ozljede ubacio 17 koševa te na kraju utakmice opalio 'bananu' LeBron Jamesu i sačuvao pobjedu (124:123), New York Knicksi su bili gosti Toronto Raptorsa. Izgubili su uvjerljivo. Druga momčad Istoka, koja je stigla do svoje pedesete ovosezonske pobjede i koja je bila bez svog najboljeg igrača Kawhi Leonarda, slavila je sa čak 36 razlike (128:92). Knicksi su i dalje najslabija momčad lige sa samo 14 pobjeda, te 57 poraza.

Osmorica domaćih igrača su imala dvoznamenkasti učinak u napadu. Toronto je ubacio 17 trica.

Američki mediji su posebno istaknuli potez trenera Knicksa Davida Fizdalea koji je početkom treće četvrtine nakon samo minutu i pet sekundi igre, a nakon što je domaćin u to kratko vrijeme napravio 8:0, povukao s terena istovremeno kompletnu petorku (DeAndrea Jordana, Maria Hezonju, Kevina Knoxa, Dotsona i Emmanuela Mudiaya) te poslao na teren Triera, Mitchell Robinsona, Lance Thomasa, Johna Jenkinsa i Kadeema Allena.

Hezonja je na parketu proveo 28 minuta. Postigao je protiv Toronta 8 koševa, pogodio 3 od 10 šuteva iz igre, te ubacio oba slobodna bacanja. Imao je 5 skokova, 3 asistencije i 2 osvojene lopte.