Sport Košarka

KOŠARKA/FIBA LIGA PRVAKA

Treći, prvi, prvi, prvi, prvi!

Umana Reyer Venezia je sa 75:61 dobila u 2. kolu skupine 'B' FIBA Lige prvaka na svom parketu tursku momčad, Pinar Karsiyaku. Nakon prvih deset minuta igre imala je plus 17 (31:14), a u posljednjoj četvrtini je u dva navrata otišla do najveće prednosti, vodila s 22 koša razlike.

Velike zasluge za prvu pobjedu Umana Reyer Venezie u FIBA Ligi prvaka imao je Hrvoje Perić. Dubrovčanin je bio treći strijelac, prvi skakač, prvi asistent, prvi kradljivac lopti i prvi bloker talijanske momčadi. Po valorizaciji nitko bolji od njega. Postigao je 10 koševa (šut za dva 3/10, za tricu 1/1, slobodna bacanja 1/4), imao 8 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte i 2 blokade!

Umana Reyer Venezia ima pobjedu i poraz. Na startu su Perić i ekipa izgubili u gostima od Le Mansa, koji s Maccabijem Rand Media vodi u skupini ‘B’ s 2/0. Pinar Karsiyaka ima 1/1, Avtodor Saratov 1/0, Khimik i Oradea po 0/2, Kataja Basket 0/1. Četiri su skupine s po 8 sastava.

U 3. kolu Umana Reyer Venezia je gost Khimika (2. studenog).