Sport Košarka

KOŠARKA/FIBA LIGA PRVAKA

Sve je bilo dobro do pred kraj treće četvrtine...

Hrvoje Perić je s 11 koševa bio prvi strijelac Umana Reyer Venezie, koja je na startu Fibine Lige prvaka poražena u gostima od francuskog Le Mansa sa 68:49. Dubrovčanin je igrao 20 minuta: za dva šut 4/7, za tricu 0/2, slobodna bacanja 3/4. Imao je 6 skokova i 1 izgubljenu loptu. Bio je jedini s dvoznamenkastim učinkom u napadu u redovima talijanske momčadi.

Pred sam kraj treće četvrtine Umana Reyer Venezia je zaostajala dva koša, a potom je domaćin ubacio dvije trice te uoči posljednje četvrtine vodio s 50:42. Na početku četvrte četvrtine Le Mans je prvi put imao deset koševa prednosti (54:44), vrlo brzo i petnaest (61:46). Umana Reyer Venezia nije više uspjela doći na jednoznamenkasti zaostatak. Konačnih plus 17 je ujedno najveća prednost domaćina.

Osim Umana Reyer Venezie i Le Mansa u skupini 'B' Fibine Lige prvaka su još Pinar Karsiyaka, Maccabi Rand Media, Avtodor Saratov, Khimki, Kataja Basket i CSM CSU Oradea.

U 2. kolu Perić i ekipa dočekuju u utorak, 25. listopada turski Pinar Karsiyaka.