Sport Košarka

ŠPANJOLSKI KOŠARKAŠKI SUPERKUP

Barca dobila prvaka: Tomić u finalu!

Ante Tomić je sa svojom Barcelonom pobijedio 99:93 Real Madrid u polufinalu španjolskog Superkupa, koji se igra u Vitoria Gasteizu. Barcelona će se večeras boriti za naslov protiv Gran Canarije, koja je dobila domaćina, Baskoniju (ex. Taugres, Tau Ceramica, Caja Laboral i Laboral Kutxa) s 84:80. Točnije, Barcelona će pokušati obraniti naslov. Prošle godine je u finalu bila bolja od Unicaje te po šesti put osvojila natjecanje (Barcelona je sa šest naslova najuspješnija, po četiri puta su trofej osvajali Tau Ceramica i Real Madrid te dva puta Jouventut).

Tomić je bio treći strijelac Barcelone protiv aktualnog prvaka i pobjednika španjolskog Kupa kralja. Postigao je 217 centimetara visoki Dubrovčanin za 23 minute provedene u igri 14 koševa (šut iz igre 6/8, slobodna bacanja 2/3), bio prvi skakač utakmice (8 skokova) i prvi bloker (2 blokade). Dodao je tome 1 asistenciju te s valorizacijom 23 bio drugo ime utakmice, odmah do Amerikanca Tyresea Ricea, koji je za 33 minute postigao 34 koša (šut iz igre 10/18, slobodna bacanja 8/9) i imao 6 asistencija. Prvo ime Reala bio je Sergio Llull s 27 koševa, Rudy Fernandez je postigao 15…